Stomatologia zachowawcza

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy zębów. Im wcześniej zdiagnozowana próchnica tym leczenie jest mniej inwazyjne i obarczone mniejszym ryzykiem leczenia kanałowego. Próchnica zębów jest najbardziej powszechna choroba na świecie .

Do powstawania próchnicy przyczyniają się głównie bakterie( rozwijające się w kamieniu i płytce nazębnej) , nieprawidłowa higiena jamy ustnej oraz niewłaściwa dieta. Jeśli próchnica dotyczy tylko szkliwa stosujemy nieinwazyjne metody leczenia w postaci lakierowania zmian za pomocą lakierów fluorowych . W przypadku pogłębienia się próchnicy istnieje konieczność usunięcia chorobowo zmienionych tkanek i zastąpienie ich estetycznym wypełnieniem ( plombą)
Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów światłoutwardzalnych pozwala niezwykle wiernie oddać naturalny kolor i kształt zęba. Naszym pacjentom zapewniamy bezstresowe  i bezbolesne leczenie w sympatycznej atmosferze i komfortowych warunkach
Zachęcamy do częstych bezpłatnych wizyt kontrolnych ( co najmniej raz na pół roku)w celu uniknięcia nagłych sytuacji bólowych i bardziej skomplikowanego leczenia np. kanałowego .

 

Sprawdź dlaczego warto leczyć się u nas.