Stomatologia kosmetyczna

Stomatologia kosmetyczna jest dziedziną stomatologii poprawiającą wygląd uzębienia, przywracająca piękny biały uśmiech.
Obejmuje następujące zabiegi: wybielanie zębów, korektę zębów materiałami kompozytowymi, licówki pełnoceramiczne oraz korony pełnoceramiczne.
Przez lata spożywając pokarmy, pijąc kawę czy tez herbatę , paląc papierosy nasze zęby ciemnieją. Codzienne szczotkowanie zębów usuwa tylko powierzchniowy osad. Aby uzyskać spektakularny efekt białych zębów konieczne jest zastosowanie wybielania.
W naszym gabinecie stomatologicznym wybielamy zęby dwoma metodami:

-metoda nakładkowa – pacjent otrzymuje od lekarza nakładki wykonane wcześniej przez pracownię protetyczną na podstawie pobranego wycisku i aplikując odpowiedni żel wybielający nakłada je na noc na zęby. Taki zabieg trwa zwykle  kilka dni.
-wybielanie laserowe za pomocą lampy Beyond- zabieg trwa zwykle do 60 minut i polega na nałożeniu w gabinecie stomatologicznym na zęby żelu wybielającego Beyond , oraz naświetleniu go lampą Beyond.
Zabieg jest całkowicie bezpieczny wykonywany pod pełną kontrolą higienistek stomatologicznych i lekarza stomatologa.
Powstałą przerwę między zębami, niewielkie ubytki szkliwa oraz ciemne przebarwienia można skorygować przez nałożenie materiału kompozytowego na przednią część zęba. Jest to najszybszy i najtańszy sposób na ładny i estetyczny wygląd.

Kolejnym sposobem na ładny uśmiech są licówki. Są to cienkie płytki, które umieszcza się na powierzchni wargowej zębów, za pomocą odpowiedniego kleju. Dzięki tym licówkom mamy wpływ na kolor, kształt i długość zębów. Zakłada się je głównie na zęby sieczne i kły (czyli na przednią cześć łuku zębowego)

Sprawdź dlaczego warto leczyć się u nas.