Periodontologia

To nauka zajmująca się chorobami przyzębia, a więc dziąseł i kości. Choroby te mogą obejmować okolice wokół jednego lub kilku zębów a czasem nawet całą jamę ustną. Przyczyną może być brak uzupełnienia protetycznego oraz zła higiena jamy ustnej prowadząca do próchnicy, rozchwiania zębów, krwawienia dziąseł, przykrego zapachu z ust oraz do stanu zapalnego kości. Początkowe stadium choroby często jest bagatelizowane przez pacjentów, którzy zgłaszają się dopiero wtedy gdy ząb pozornie zdrowy ulega rozchwianiu .
 Paradontoza jest chorobą która zaczyna się od zapalenia dziąseł. Jej przyczyną często  jest płytka bakteryjna i kamień nazębny które mogą prowadzić do zaniku kości, odsłonięcia korzeni i rozchwiania zębów. Wczesne stadium paradontozy leczy się metodami zachowawczymi polegającymi na usunięciu kamienia i osadu nazębnego za pomocą ultradźwięków i piaskarki. W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy również kiretaż- zabieg polegający na usunięciu złogów poddziąsłowych. ,oraz szynowanie zębów paradontalnych , co w znacznym stopniu przedłuża ich utrzymanie.
W naszym gabinecie oferujemy Państwu profesjonalną diagnostykę przy pomocy zdjęć rentgenowskich Wykonujemy również niezbędne zabiegi  chirurgiczne, by usunąć ewentualną przyczynę schorzenia.

Sprawdź dlaczego warto leczyć się u nas.