Endodoncja

To dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych.  Leczenie kanałowe,  polega na usunięciu z zęba chorej miazgi i wypełnienie tego miejsca odpowiednim materiałem..

Przyczyny konieczności zastosowania leczenia kanałowego mogą być różne:

  • głębokie ubytki próchnicze
  • urazy zębów
  • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych
  • zęby niedokładnie przeleczone kanałowo

Poprawnie przeleczony kanałowo korzeń jest często idealnym podparciem dla prac protetycznych i tańszą alternatywą dla implantów

Nowoczesna endodoncja opiera się na specjalistycznym sprzęcie do pomiaru długości, opracowywania kanałów oraz obrazowania efektów leczenia.
W naszym gabinecie stomatologiczny do leczenia kanałowego wykorzystujemy najnowszej generacji urządzenia do maszynowego opracowywania kanałów- VDW GOLD RECIPROC wyposażone w endometry , które służą nam do dokładnego określenia długości kanałów. Do leczenia trudnych przypadków endodontycznych – zęby z wąskimi , zakrzywionymi kanałami, ponowne leczenie kanałowe ..-  używamy mikroskopu o najlepszej optyce na świecie Carl Zeiss .
Zastosowanie najnowszej generacji znieczuleń wpływa na bezbolesność całego zabiegu. Obecność pracowni rentgenowskiej wyposażonej w aparaty do zdjęć wewnątrzustnych ,panoramicznych oraz tomografii komputerowej gwarantuje najwyższy standard leczenia endodontycznego w naszej klinice.

Sprawdź dlaczego warto leczyć się u nas.