Stomatologia dziecięca  – pedodoncja

Szczególną troską obejmujemy dzieci.
Stomatologia dziecięca obejmuje kształtowanie odpowiednich nawyków,profilaktykę przeciwpróchniczą ,oraz leczenie zębów Konieczne jest wpajanie  dbania o zęby już od najmłodszych lat, dlatego dobrze jest jeśli wizyta dziecka odbywa się jeszcze przed 3 rokiem jego życia.

W naszym gabinecie stomatologicznym organizujemy wizyty adaptacyjne. Wykwalifikowane i kompetentne higienistki stomatologiczne zapoznają małego pacjenta z gabinetem, z urządzeniami i narzędziami, jakie się w nim znajdują. Pokazują jak należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, jak szczotkować ząbki i odpowiadają na wszystkie pytania zadane przez dziecko. Dzięki takim wizytom dzieci pozbywają się strachu i niepewności wynikającej z niewiedzy na temat spotkań z lekarzem stomatologiem Nasze asystentki są otwarte na ciekawość i pytania małych pacjentów. Lekarze dentyści poprzez cierpliwe tłumaczenie czynności, które wykonują stwarzają dla dziecka przestrzeń bezpieczeństwa a jednocześnie sprawiają, że znika wszelki strach.

W ramach profilaktyki wykonujemy u dzieci  zabiegi takie jak:

  • Lakierowanie zębów
  • Lakowanie zębów stałych

Oferujemy również leczenie ortodontyczne,leczenie zębów stałych i mlecznych, kolorowe wypełnienia zgodnie z życzeniem dziecka oraz  leczenie w znieczuleniu lub przy pomocy gazu rozweselającego.

Zapraszamy małych  pacjentów z Oświęcimia, Brzeszcz , Pszczyny, Lędzin, Bierunia i miast ościennych.

Sprawdź dlaczego warto leczyć się u nas.